Almir Turkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almir Turković
Të dhënat personale
Emri i plotëAlmir Turković
Data e lindjes (1970-11-03) 3 Nëntor, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesSarajevo, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997-1999Zadar
1999Sarajevo
2000-2001Osijek
2002Cerezo Osaka
2003-2005Hajduk Split
2005-2006Osijek
2006-2008Sarajevo
Ekipi kombëtar
1995–2003Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Almir Turković (lindur më 3 Nëntor 1970) është një ish-futbollist Bosnjes dhe Hercegovines.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Bosnjes dhe Hercegovines ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 1 0
1997 0 0
1998 1 0
1999 3 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 1 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]