Jump to content

Alsat M

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alsat
ShtetiMaqedonia e Veriut
Zona e transmetimitMaqedoni e Veriut
Shqipëri
Kosovë
SelitëShkup
Programimi
Gjuha/ëtShqip, Maqedonisht
Përmasa e figurës16:9
Historia
Themeluar1 mars 2006
ThemeluesiVehbi Velija
Emrat e dikurshëmAlsat-M (2006-2022)
Lidhjet
Faqja zyrtarehttps://alsat.mk

Alsat (Maqedonisht: Алсат), i themeluar si Alsat-M (Maqedonisht: Алсат-М), është stacion televiziv gjeneralist me licencë kombëtare që transmeton në Maqedoninë e Veriut. Programi transmetohet në gjuhën shqipe dhe atë maqedonase. Ky kanal jep lajme, sporte, politikë, muzikë, seriale, dhe emisione të tjera argëtuese.

Prodhime vetanake

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Lajme/Вести - transmetuar në shqip në orën 16:00 dhe 19:00, në maqedonisht në orën 23:00
 • Ditë e re - emisioni i mëngjesit
 • Pasdite në Alsat
 • Shpuza Show - program rreth filmit
 • Auto Magazina
 • Pasqyra e Shëndetit
 • Emisioni 360 - program rreth ekonomisë

Emisione të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shumica e programacionit të jashtëm të Alsatit përmban seriale të importuara nga Turqia.

 • Tre Vllaznit - serial i prodhuar nga ATV
 • Tri Motrat (Üç Kız Kardeş)
 • Mos më braktis (Beni bırakma)
 • Deti i Zi (Sen Anlat Karadeniz)
 • Familja e Madhe (The Large Family)
 • Zemër e Plagosur (Kalp Yarası)