Ambrief

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ambrief
Komunë
noform
Pamje nga Ambrief
Vendndodhja
Ambrief is located in Franca
Ambrief
Ambrief
49°19′08″V 3°24′05″L / 49.318888888889°V 3.4013888888889°L / 49.318888888889; 3.4013888888889Koordinatat: 49°19′08″V 3°24′05″L / 49.318888888889°V 3.4013888888889°L / 49.318888888889; 3.4013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.5 km2
Popullsia 68 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02012
Faqja Zyrtare http://mairiedambrief.free.fr


Ambrief është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ambrief ka një popullsi prej 68 banorë dhe sipërfaqe 4.5 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ambrief – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale