Ambulanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ka dy kuptime :

Njeri nënkupton një institucion shendetesor te shërbimit ambulator (normalisht njesine me te vogël).

Tjetri nënkupton një automjet i cili transporton te sëmuret.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]