Ami Otaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ami Otaki
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAmi Otaki
Datëlindja (1989-07-28) 28 korrik 1989 (34 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2012–2013Olympique Lyonnais15(11)
2013–2014Urawa Reds21(3)
2014–2015En Avant Guingamp5(2)
2017Paris FC7(2)
2018Nippatsu Yokohama FC Seagulls18(11)
2019–JEF United Chiba
Karriera ndërkombëtare
2012–2013Japonia3(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Ami Otaki (大滝 麻未 Ōtaki Ami?, lindur më 28 Korrik 1989) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 1 0
2013 2 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2012, 2013 Japan Football Association(japonisht)