Amifontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amifontaine
Komunë
noform
Pamje nga Amifontaine
Vendndodhja
Amifontaine is located in Franca
Amifontaine
Amifontaine
49°28′59″V 3°55′06″L / 49.483055555556°V 3.9183333333333°L / 49.483055555556; 3.9183333333333Koordinatat: 49°28′59″V 3°55′06″L / 49.483055555556°V 3.9183333333333°L / 49.483055555556; 3.9183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.9 km2
Popullsia 414 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02013


Amifontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Amifontaine ka një popullsi prej 414 banorë dhe sipërfaqe 27.9 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Amifontaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale