Amigny-Rouy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amigny-Rouy
Komunë
noform
Pamje nga Amigny-Rouy
Stema_figura
Vendndodhja
Amigny-Rouy is located in Franca
Amigny-Rouy
Amigny-Rouy
49°36′36″V 3°18′16″L / 49.61°V 3.3044444444444°L / 49.61; 3.3044444444444Koordinatat: 49°36′36″V 3°18′16″L / 49.61°V 3.3044444444444°L / 49.61; 3.3044444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.08 km2
Popullsia 742 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02700
INSEE 02014
Faqja Zyrtare http://amigny.rouy.free.fr


Amigny-Rouy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Amigny-Rouy ka një popullsi prej 742 banorë dhe sipërfaqe 13.08 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Amigny-Rouy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale