Ancienville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ancienville
Komunë
noform
Pamje nga Ancienville
Vendndodhja
Ancienville is located in Franca
Ancienville
Ancienville
49°13′01″V 3°12′51″L / 49.216944444444°V 3.2141666666667°L / 49.216944444444; 3.2141666666667Koordinatat: 49°13′01″V 3°12′51″L / 49.216944444444°V 3.2141666666667°L / 49.216944444444; 3.2141666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.85 km2
Popullsia 80 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02015


Ancienville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ancienville ka një popullsi prej 80 banorë dhe sipërfaqe 3.85 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ancienville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale