Andelain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andelain
Komunë
noform
Pamje nga Andelain
Vendndodhja
Andelain is located in Franca
Andelain
Andelain
49°38′33″V 3°22′13″L / 49.6425°V 3.3702777777778°L / 49.6425; 3.3702777777778Koordinatat: 49°38′33″V 3°22′13″L / 49.6425°V 3.3702777777778°L / 49.6425; 3.3702777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.91 km2
Popullsia 208 banorë
Dendësia 71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02016
Faqja Zyrtare http://sites.google.com/site/mairieandelain/


Andelain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Andelain ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 2.91 km², me një dendësi prej 71 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Andelain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale