Anguilcourt-le-Sart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anguilcourt-le-Sart
Komunë
noform
Pamje nga Anguilcourt-le-Sart
Vendndodhja
Anguilcourt-le-Sart is located in Franca
Anguilcourt-le-Sart
Anguilcourt-le-Sart
49°41′21″V 3°25′57″L / 49.689166666667°V 3.4325°L / 49.689166666667; 3.4325Koordinatat: 49°41′21″V 3°25′57″L / 49.689166666667°V 3.4325°L / 49.689166666667; 3.4325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.14 km2
Popullsia 304 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02017


Anguilcourt-le-Sart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Anguilcourt-le-Sart ka një popullsi prej 304 banorë dhe sipërfaqe 9.14 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Anguilcourt-le-Sart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale