Animals as Leaders

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Animals as Leaders
Animals as Leaders3.jpg
Animals as Leaders në Boston, 2010
(nga m-d: Javier Reyes, Navene Koperweis, dhe Tosin Abasi)
Informacione
PrejardhjaWashington DC, SHBA
ZhanriProgressive metal, instrumental rock, djent, jazz fusion, glitch
LabelProsthetic Records
Vite aktiv2007 - prezent
Bashkëpunim(e) meTRAM
Anëtarët
Tosin Abasi
Javier Reyes
Matt Garstka
Ish-anëtarët
Navene Koperweis
Chebon Littlefield
Matt Halpern

Animals as Leaders është një progressive metal bend amerikan i formuar nga Tosin Abasi në vitin 2007, i cili tani përfshinë edhe kitaristin Javier Reyes dhe bateristin Matt Garstka. Bendi lansoi albumin e vetë-titulluar në prill të vitit 2009 nëpërmes Prosthetic Records. Tosin Abasi dhe Javier Reyes janë gjithashtu anëtarë të bendit TRAM, së bashku me Adrian Terrazas (ish-The mars Volta) dhe Eric Moore (Suicidal Tendencies).

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anëtarët e mëparshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]