Navene Koperweis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navene Koperweis
Navene-K.jpg
Informacione
EmriNavene Koperweis
Pseudonim(e)Navene-k
Lindja (1985-05-31) 31 Maj, 1985 (35 vjeç)
PrejardhjaSan Francisco, Kaliforni, SHBA
ZhanriProgressive metal, djent, technical death metal, deathgrind, dubstep, electronica
Profesion(e)Muzikant, producent
Instrument(e)Bateri, kitarë, instrumente të ndryshme elektronike
Bashkëpunim(e) meAnimals as Leaders, Animosity, The Faceless, Fleshwrought

Navene Koperweis (i lindur më 31 maj 1985) është baterist, multi-instrumentalist, kompozitor, dhe producent amerikan, i njohur si ish-bateristi i bendeve Animosity dhe Animals as Leaders.

Koperweis filloi të ju binte baterive në moshën njëmbëdhjetë vjeçare. Ai ka luajtur me bendet Animosity, Animals as Leaders, The Faceless, dhe e drejton projektin e tij technical death metal, Fleshwrought, në të cilin ai ju bie të gjithë instrumenteve. Koperweis është gjithashtu producent i muzikës dubstep/electronica, dhe momentalisht është duke punuar në albumin e tij të parë elektronik.

Influencat e tij janë Tim Alexander, Joey Jordison, Kevin Talley, John Longstreth, Terry Bozzio, Skrillex, Noisia, dhe Deadmau5.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Animosity[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fleshwrought[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Animals as Leaders[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]