Anizy-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anizy-le-Château
Komunë
noform
Pamje nga Anizy-le-Château
Stema_figura
Vendndodhja
Anizy-le-Château is located in Franca
Anizy-le-Château
Anizy-le-Château
49°30′21″V 3°27′02″L / 49.505833333333°V 3.4505555555556°L / 49.505833333333; 3.4505555555556Koordinatat: 49°30′21″V 3°27′02″L / 49.505833333333°V 3.4505555555556°L / 49.505833333333; 3.4505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.49 km2
Popullsia 1948 banorë
Dendësia 205 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02018


Anizy-le-Château është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Anizy-le-Château ka një popullsi prej 1948 banorë dhe sipërfaqe 9.49 km², me një dendësi prej 205 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Anizy-le-Château – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale