Annois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Annois
Komunë
noform
Pamje nga Annois
Vendndodhja
Annois is located in Franca
Annois
Annois
49°43′15″V 3°10′39″L / 49.720833333333°V 3.1775°L / 49.720833333333; 3.1775Koordinatat: 49°43′15″V 3°10′39″L / 49.720833333333°V 3.1775°L / 49.720833333333; 3.1775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 385 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02019


Annois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Annois ka një popullsi prej 385 banorë dhe sipërfaqe 5.9 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Annois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale