Antônio Benedito da Silva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toninho
Të dhënat personale
Emri i plotëAntônio Benedito da Silva
Data e lindjes (1965-03-23) 23 Mars, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesCampinas, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1989Portuguesa
1991Flamengo
1991-1992Yomiuri
1992-1996Shimizu S-Pulse
1995Urawa Reds
1996Vasco da Gama
Ekipi kombëtar
1989Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Antônio Benedito da Silva (lindur më 23 Mars 1965) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1989 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]