Antigonish

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Antigonish (kthjellim).


Antigonish
Antigonish, Nova Scotia
—  qytet  —
Antigonish is located in Kanadaja
Antigonish
Antigonish
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Ndarja statistikore Kontea Antigonish
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°37′35″V 61°59′54″P / 45.626522°V 61.998253°P / 45.626522; -61.998253 (Antigonish)Koordinatat: 45°37′35″V 61°59′54″P / 45.626522°V 61.998253°P / 45.626522; -61.998253 (Antigonish)
Lartësia 34 m (m.n.d)
Sipërfaqja 5,15 km2
Popullsia 4.236 banorë 2006
Dendësia 822,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kodi Postar B2G
www.townofantigonish.ca/

Antigonish është një qytetKontea Antigonish, provinca Skocia e Re, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 5.15 km² dhe popullsi 4236 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re