Any-Martin-Rieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Any-Martin-Rieux
Komunë
noform
Pamje nga Any-Martin-Rieux
Vendndodhja
Any-Martin-Rieux is located in Franca
Any-Martin-Rieux
Any-Martin-Rieux
49°52′52″V 4°13′15″L / 49.881111111111°V 4.2208333333333°L / 49.881111111111; 4.2208333333333Koordinatat: 49°52′52″V 4°13′15″L / 49.881111111111°V 4.2208333333333°L / 49.881111111111; 4.2208333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.73 km2
Popullsia 464 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02020


Any-Martin-Rieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Any-Martin-Rieux ka një popullsi prej 464 banorë dhe sipërfaqe 17.73 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Any-Martin-Rieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale