Arçais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arçais
Komunë
noform
Pamje nga Arçais
Vendndodhja
Arçais is located in Franca
Arçais
Arçais
46°17′49″V 0°41′23″P / 46.2969°V 0.689722°P / 46.2969; -0.689722Koordinatat: 46°17′49″V 0°41′23″P / 46.2969°V 0.689722°P / 46.2969; -0.689722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Frontenay-Rohan-Rohan
Kryetari Michel PANIER
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.12 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 654 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79210
INSEE 79010


Arçais është një komunëFrancë. Arçais bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 654 banorë dhe sipërfaqe 15.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arçais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale