Arçay, Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arçay
Komunë
noform
Pamje nga Arçay
Vendndodhja
Arçay is located in Franca
Arçay
Arçay
46°56′57″V 2°20′28″L / 46.949167°V 2.341111°L / 46.949167; 2.341111Koordinatat: 46°56′57″V 2°20′28″L / 46.949167°V 2.341111°L / 46.949167; 2.341111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Levet
Ndërbashkësia Bourges Plus
Kryetari Robert Huchins
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.32 km2
Popullsia 495 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18340
INSEE 18008


Arçay është një komunëFrancë. Arçay bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 495 banorë dhe sipërfaqe 18.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]