Arçay, Vienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arçay
Komunë
Vendndodhja
Arçay is located in Franca
Arçay
Arçay
46°58′10″V 0°00′54″L / 46.9694°V 0.015°L / 46.9694; 0.015Koordinatat: 46°58′10″V 0°00′54″L / 46.9694°V 0.015°L / 46.9694; 0.015
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Châtellerault
Kantoni Loudun
Ndërbashkësia Pays Loudunais
Kryetari Marceline Alezier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.05 km2
Lartësia 78 m (m.n.d.)
Popullsia 411 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86200
INSEE 86008


Arçay është një komunëFrancë. Arçay bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 411 banorë dhe sipërfaqe 14.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]