Arçon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arçon
Komunë
noform
Pamje nga Arçon
Vendndodhja
Arçon is located in Franca
Arçon
Arçon
46°56′53″V 6°22′47″L / 46.948056°V 6.379722°L / 46.948056; 6.379722Koordinatat: 46°56′53″V 6°22′47″L / 46.948056°V 6.379722°L / 46.948056; 6.379722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Pontarlier
Kantoni Montbenoît
Ndërbashkësia CC du Canton de Montbenoît
Kryetari Bernard Laithier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.34 km2
Popullsia 765 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25300
INSEE 25024


Arçon është një komunëFrancë. Arçon bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 765 banorë dhe sipërfaqe 21.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arçon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale