Arès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arès
Komunë
noform
Pamje nga Arès
Stema_figura
Vendndodhja
Arès is located in Franca
Arès
Arès
44°45′54″V 1°08′22″P / 44.76507°V 1.139333°P / 44.76507; -1.139333Koordinatat: 44°45′54″V 1°08′22″P / 44.76507°V 1.139333°P / 44.76507; -1.139333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Arcachon
Kantoni Audenge
Ndërbashkësia Bassin d'Arcachon Nord Atlantique
Kryetari Jean-Guy Perrière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.25 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 5520 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33740
INSEE 33011


Arès është një komunëFrancë. Arès bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 5520 banorë dhe sipërfaqe 48.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale