Arbanashca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbanashcë
Арбанасце
Fshat
Vendndodhja
Arbanashcë is located in Serbia
Arbanashcë
Arbanashcë

Koordinatat: 43°16′26″V 21°38′16″L / 43.27389°V 21.63778°L / 43.27389; 21.63778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Meroshinë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 351 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 26″ Veri

21° 38′ 16″ Lindje

Arbanashcë (serbisht: Арбанасце/Arbanasce) është fshat në komunën e Meroshinës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]