Kovanlluku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kovanlluk
Кованлук
Fshat
Vendndodhja
Kovanlluk is located in Serbia
Kovanlluk
Kovanlluk

Koordinatat: 43°19′34″V 21°39′49″L / 43.32611°V 21.66361°L / 43.32611; 21.66361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Meroshinë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 305 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 34″ Veri

21° 39′ 49″ Lindje

Kovanlluk (serbisht: Кованлук/Kovanluk) është fshat në komunën e Meroshinës, Serbi.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]