Bresti (Meroshinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brest
Брест
Fshat
Vendndodhja
Brest is located in Serbia
Brest
Brest

Koordinatat: 43°16′46″V 21°43′47″L / 43.27944°V 21.72972°L / 43.27944; 21.72972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Meroshinë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 46″ Veri

21° 43′ 47″ Lindje

Brest (serbisht: Брест/Brest) është fshat në komunën e Meroshinës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]