Batushnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batushnicë
Батушинац
Fshat
Vendndodhja
Batushnicë is located in Serbia
Batushnicë
Batushnicë

Koordinatat: 43°15′40″V 21°49′22″L / 43.26111°V 21.82278°L / 43.26111; 21.82278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Meroshinë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 40″ Veri

21° 49′ 22″ Lindje

Batushnicë (serbisht: Батушинац/Batušinac) është fshat në komunën e Meroshinës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]