Meroshina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meroshinë
Мерошина
Fshat
Vendndodhja
Meroshinë is located in Serbia
Meroshinë
Meroshinë

Koordinatat: 43°16′53″V 21°43′18″L / 43.28139°V 21.72167°L / 43.28139; 21.72167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Meroshinë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 16′ 53″ Veri

21° 43′ 18″ Lindje

Meroshinë (serbisht: Мерошина/Merošina) është fshat në komunën e Meroshinës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]