Archon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Archon
Komunë
noform
Pamje nga Archon
Vendndodhja
Archon is located in Franca
Archon
Archon
49°44′29″V 4°07′06″L / 49.741388888889°V 4.1183333333333°L / 49.741388888889; 4.1183333333333Koordinatat: 49°44′29″V 4°07′06″L / 49.741388888889°V 4.1183333333333°L / 49.741388888889; 4.1183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.37 km2
Popullsia 83 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02021


Archon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Archon ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 6.37 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Archon (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale