Arcy-Sainte-Restitue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arcy-Sainte-Restitue
Komunë
noform
Pamje nga Arcy-Sainte-Restitue
Vendndodhja
Arcy-Sainte-Restitue is located in Franca
Arcy-Sainte-Restitue
Arcy-Sainte-Restitue
49°15′10″V 3°27′53″L / 49.252777777778°V 3.4647222222222°L / 49.252777777778; 3.4647222222222Koordinatat: 49°15′10″V 3°27′53″L / 49.252777777778°V 3.4647222222222°L / 49.252777777778; 3.4647222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.43 km2
Popullsia 408 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02022


Arcy-Sainte-Restitue është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Arcy-Sainte-Restitue ka një popullsi prej 408 banorë dhe sipërfaqe 26.43 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Arcy-Sainte-Restitue – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale