Ardian Behari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardian Behari
Të dhënat personale
Emri i plotëArdian Behari
Data e lindjes (1973-03-12) 12 Mars 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëria
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-2000KS Flamurtari65(4)
2000-2004FK Partizani70(1)
2004–2005KF Tirana15(0)
2005–2007KS Flamurtari19(0)
Ekipi kombëtar
1996-1997Shqipëria1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ardian Behari (lindi më 12 mars 1973, Vlorë) ishte futbollist shqiptar. Për herë të fundit, ai ka luajtur për KS FlamurtariSuperligën shqiptare. Tani ai është trajner i skuadrës së rinisë në KS Flamurtari.