Ardit Beqiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardit Beqiri
Të dhënat personale
Emri i plotëArdit Beqiri
Data e lindjes (1979-02-13) 13 Shkurt 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesShkodër, Shqipëri
Gjatësia1,81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2004Partizani Tirana100(0)
2004–2005KF Tirana17(0)
2005–2008Partizani Tirana86(2)
2008–2009Elbasani18(0)
2009–2010Vllaznia Shkodër11(0)
2010–2011Partizani Tirana25(2)
Ekipi kombëtar
2002–2006Shqipëria12(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 16 May 2009.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 16 May 2009

Ardit Beqiri (lindur më 13 Shkurt 1979Shkodër, Shqipëri) është mbrojtës i KF Partizani dhe është gjithashtu edhe kapiteni i skuadrës.