Argenton-l'Église

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argenton-l'Église
Komunë
Vendndodhja
Argenton-l'Église is located in Franca
Argenton-l'Église
Argenton-l'Église
47°02′41″V 0°15′33″P / 47.0447°V 0.2592°P / 47.0447; -0.2592Koordinatat: 47°02′41″V 0°15′33″P / 47.0447°V 0.2592°P / 47.0447; -0.2592
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Bressuire
Kantoni Argenton-les-Vallées & Thouars-2
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.86 km2
Lartësia 58 m (m.n.d.)
Popullsia 1619 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79290
INSEE 79014


Argenton-l'Église është një komunëFrancë. Argenton-l'Église bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1619 banorë dhe sipërfaqe prej 25.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]