Argenvières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argenvières
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Argenvières is located in Franca
Argenvières
Argenvières
47°08′16″V 3°00′23″L / 47.1378°V 3.0064°L / 47.1378; 3.0064Koordinatat: 47°08′16″V 3°00′23″L / 47.1378°V 3.0064°L / 47.1378; 3.0064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Sancergues
Kryetari Jean-Claude Mauplin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.72 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 458 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18140
INSEE 18012


Argenvières është një komunëFrancë. Argenvières bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 458 banorë dhe sipërfaqe 14.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]