Argenvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argenvilliers
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Argenvilliers is located in Franca
Argenvilliers
Argenvilliers
48°15′42″V 0°57′29″L / 48.2617°V 0.9581°L / 48.2617; 0.9581Koordinatat: 48°15′42″V 0°57′29″L / 48.2617°V 0.9581°L / 48.2617; 0.9581
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Nogent-le-Rotrou
Kantoni Nogent-le-Rotrou
Ndërbashkësia Perche
Kryetari Jean-Paul Fleury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.35 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 369 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28480
INSEE 28010


Argenvilliers është një komunëFrancë. Argenvilliers bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 369 banorë dhe sipërfaqe 18.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]