Argiésans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argiésans
Komunë
noform
Pamje nga Argiésans
Stema_figura
Vendndodhja
Argiésans is located in Franca
Argiésans
Argiésans
47°36′17″V 6°49′25″L / 47.6047°V 6.8236°L / 47.6047; 6.8236Koordinatat: 47°36′17″V 6°49′25″L / 47.6047°V 6.8236°L / 47.6047; 6.8236
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Qarku Arrondissement Belfort
Kantoni Châtenois-les-Forges
Ndërbashkësia Grand Belfort
Kryetari Roger Lauquin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.73 km2
Popullsia 460 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 90800
INSEE 90004


Argiésans është një komunëFrancë. Argiésans bën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 460 banorë dhe sipërfaqe 2.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]