Argilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argilliers
Komunë
noform
Pamje nga Argilliers
Stema_figura
Vendndodhja
Argilliers is located in Franca
Argilliers
Argilliers
43°58′50″V 4°29′45″L / 43.9806°V 4.4958°L / 43.9806; 4.4958Koordinatat: 43°58′50″V 4°29′45″L / 43.9806°V 4.4958°L / 43.9806; 4.4958
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Remoulins
Ndërbashkësia Le Pont du Gard
Kryetari Daniel Roux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.67 km2
Lartësia 54 m (m.n.d.)
Popullsia 331 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30210
INSEE 30013


Argilliers është një komunëFrancë. Argilliers bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 331 banorë dhe sipërfaqe 6.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]