Argueil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argueil
Komunë
Vendndodhja
Argueil is located in Franca
Argueil
Argueil
49°32′30″V 1°30′57″L / 49.5417°V 1.5158°L / 49.5417; 1.5158Koordinatat: 49°32′30″V 1°30′57″L / 49.5417°V 1.5158°L / 49.5417; 1.5158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Argueil
Ndërbashkësia Les Quatre Rivières
Kryetari Michel Cordonnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.95 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 350 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76780
INSEE 76025


Argueil është një komunëFrancë. Argueil bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 350 banorë dhe sipërfaqe 6.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Argueil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale