Arguenos

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Arguenos
Komunë
noform
Pamje nga Arguenos
Vendndodhja
Arguenos is located in Franca
Arguenos
Arguenos
42°58′19″V 0°43′29″L / 42.9719°V 0.7247°L / 42.9719; 0.7247Koordinatat: 42°58′19″V 0°43′29″L / 42.9719°V 0.7247°L / 42.9719; 0.7247
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Aspet
Ndërbashkësia Trois Vallées
Kryetari Pierre Pradère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.09 km2
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Popullsia 51 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31160
INSEE 31014


Arguenos është një komunëFrancë. Arguenos bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 11.09 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]