Argut-Dessous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argut-Dessous
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Argut-Dessous is located in Franca
Argut-Dessous
Argut-Dessous
42°53′24″V 0°43′07″L / 42.89°V 0.7186°L / 42.89; 0.7186Koordinatat: 42°53′24″V 0°43′07″L / 42.89°V 0.7186°L / 42.89; 0.7186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Béat
Ndërbashkësia Canton de Saint-Béat
Kryetari Pierre Sère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.7 km2
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Popullsia 36 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31440
INSEE 31015


Argut-Dessous është një komunëFrancë. Argut-Dessous bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 36 banorë dhe sipërfaqe 2.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]