Argy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argy
Komunë
noform
Pamje nga Argy
Vendndodhja
Argy is located in Franca
Argy
Argy
46°56′23″V 1°26′21″L / 46.9397°V 1.4392°L / 46.9397; 1.4392Koordinatat: 46°56′23″V 1°26′21″L / 46.9397°V 1.4392°L / 46.9397; 1.4392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Châteauroux
Kantoni Buzançais
Ndërbashkësia Val de l'Indre-Brenne
Kryetari Chantal Barreau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.89 km2
Lartësia 119 m (m.n.d.)
Popullsia 611 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36500
INSEE 36007


Argy është një komunëFrancë. Argy bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 611 banorë dhe sipërfaqe 38.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Argy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale