Arinthod

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arinthod
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arinthod is located in Franca
Arinthod
Arinthod
46°23′38″V 5°34′03″L / 46.3939°V 5.5675°L / 46.3939; 5.5675Koordinatat: 46°23′38″V 5°34′03″L / 46.3939°V 5.5675°L / 46.3939; 5.5675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Arinthod
Kryetari Jean-Charles Grosdidier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.77 km2
Popullsia 1165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39240
INSEE 39016


Arinthod është një komunëFrancë. Arinthod bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1165 banorë dhe sipërfaqe 19.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]