Aristidh Parapani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aristidh Parapani
Të dhënat personale
Emri i plotëAristidh Parapani
Data e lindjes1 Janar 1926(1926-01-01)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1945–1947Sportklub Tiranë
1948–1955Partizani
Ekipi kombëtar
1946–1952Shqipëria18(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aristidh Parapani ka qenë një futbollist i “17 Nëntorit” dhe më pas i “Partizanit” ka luajtur sulmues i djathtë. Mori pjesë deri më 1952 në 18 takime ndërkombëtare me përfaqësuesen.