Arith

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arith
Komunë
noform
Pamje nga Arith
Vendndodhja
Arith is located in Franca
Arith
Arith
45°42′59″V 6°05′06″L / 45.7164°V 6.085°L / 45.7164; 6.085Koordinatat: 45°42′59″V 6°05′06″L / 45.7164°V 6.085°L / 45.7164; 6.085
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Le Châtelard
Ndërbashkësia Pays des Bauges
Kryetari Michel Dumollard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.27 km2
Popullsia 375 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73340
INSEE 73020


Arith është një komunëFrancë. Arith bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 375 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 24.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arith – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale