Arlay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arlay
Komunë
noform
Pamje nga Arlay
Stema_figura
Vendndodhja
Arlay is located in Franca
Arlay
Arlay
46°45′44″V 5°31′47″L / 46.7622°V 5.5297°L / 46.7622; 5.5297Koordinatat: 46°45′44″V 5°31′47″L / 46.7622°V 5.5297°L / 46.7622; 5.5297
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Bletterans
Kryetari Christian Bruchon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.11 km2
Popullsia 711 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39140
INSEE 39017


Arlay është një komunëFrancë. Arlay bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 711 banorë dhe sipërfaqe 14.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arlay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale