Arlet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arlet
Komunë
Vendndodhja
Arlet is located in Franca
Arlet
Arlet
45°07′02″V 3°25′12″L / 45.1172°V 3.42°L / 45.1172; 3.42Koordinatat: 45°07′02″V 3°25′12″L / 45.1172°V 3.42°L / 45.1172; 3.42
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Lavoûte-Chilhac
Ndërbashkësia Ribeyre, Chaliergue et Margeride
Kryetari Yolande Benier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.78 km2
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Popullsia 22 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43380
INSEE 43009


Arlet është një komunëFrancë. Arlet bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 22 banorë dhe sipërfaqe 5.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arlet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale