Arlos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arlos
Qytet
Vendndodhja
Arlos is located in Franca
Arlos
Arlos
42°53′32″V 0°42′15″L / 42.8922°V 0.7042°L / 42.8922; 0.7042Koordinatat: 42°53′32″V 0°42′15″L / 42.8922°V 0.7042°L / 42.8922; 0.7042
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Béat
Ndërbashkësia Canton de Saint-Béat
Kryetari Catherine Ribis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.41 km2
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 31017


Arlos është një komunëFrancë. Arlos bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 9.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arlos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale