Armentières-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armentières-en-Brie
Komunë
Vendndodhja
Armentières-en-Brie is located in Franca
Armentières-en-Brie
Armentières-en-Brie
49°01′01″V 3°03′50″L / 49.017°V 3.064°L / 49.017; 3.064Koordinatat: 49°01′01″V 3°03′50″L / 49.017°V 3.064°L / 49.017; 3.064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Meaux
Kantoni Lizy-sur-Ourcq
Ndërbashkësia Pays de l'Ourcq
Kryetari Claudine Courtial
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.27 km2
Popullsia 1354 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77440
INSEE 77008


Armentières-en-Brie është një komunëFrancë. Armentières-en-Brie bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1354 banorë dhe sipërfaqe 7.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]