Armentières-sur-Avre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armentières-sur-Avre
Komunë
noform
Pamje nga Armentières-sur-Avre
Vendndodhja
Armentières-sur-Avre is located in Franca
Armentières-sur-Avre
Armentières-sur-Avre
48°41′06″V 0°48′36″L / 48.685°V 0.81°L / 48.685; 0.81Koordinatat: 48°41′06″V 0°48′36″L / 48.685°V 0.81°L / 48.685; 0.81
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Verneuil-sur-Avre
Ndërbashkësia Pays de Verneuil-sur-Avre
Kryetari Jean-Étienne Morel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.11 km2
Popullsia 177 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27820
INSEE 27019


Armentières-sur-Avre është një komunëFrancë. Armentières-sur-Avre bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 6.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]