Armentières-sur-Ourcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armentières-sur-Ourcq
Komunë
noform
Pamje nga Armentières-sur-Ourcq
Vendndodhja
Armentières-sur-Ourcq is located in Franca
Armentières-sur-Ourcq
Armentières-sur-Ourcq
49°11′00″V 3°23′14″L / 49.1833°V 3.3872°L / 49.1833; 3.3872Koordinatat: 49°11′00″V 3°23′14″L / 49.1833°V 3.3872°L / 49.1833; 3.3872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Château-Thierry
Kantoni Neuilly-Saint-Front
Ndërbashkësia Ourcq et Clignon
Kryetari Jean-Pierre Bocquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.81 km2
Popullsia 98 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2210
INSEE 2023


Armentières-sur-Ourcq është një komunëFrancë. Armentières-sur-Ourcq bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 6.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]