Armentieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armentieux
Komunë
Vendndodhja
Armentieux is located in Franca
Armentieux
Armentieux
43°31′16″V 0°05′30″L / 43.5211°V 0.0917°L / 43.5211; 0.0917Koordinatat: 43°31′16″V 0°05′30″L / 43.5211°V 0.0917°L / 43.5211; 0.0917
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Marciac
Ndërbashkësia Bastides et Vallons du Gers
Kryetari Jean-Antoine Brun
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.83 km2
Lartësia 159 m (m.n.d.)
Popullsia 81 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32230
INSEE 32008


Armentieux është një komunëFrancë. Armentieux bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 81 banorë dhe sipërfaqe 4.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]